שלח

שם מלא:

שדה חובה

תודה על פנייתך!

נחזור אליך בהקדם

טלפון:

שדה חובה

דוא״ל:

שדה חובה

לקביעת תור התקשרו 052-8245827 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

פיזיותרפיה היא מקצוע שעוסק בשיקום והחזרת התפקוד הגופני והכללי כאשר הוא נפגע.

ההכשרה של פיזיותרפיסטים מאפשרת להם היכרות מעמיקה עם מבנה ותפקוד המערכות השונות, הפגיעות האופייניות לכל קבוצת אוכלוסיה מסוימת ושיקום התפקוד של האדם שסובל מאותה פגיעה. אמנם יש דמיון מסוים וקווים מנחים לטיפול בכל בעיה, אבל השיקום בין שני אנשים שסובלים מכל בעיה הוא שונה בגלל הרקע והמאפיינים הנוספים של כל אחד. התאמת הטיפול למטופל היא "החלק האמנותי" שקיים במקצוע. בפיזיותרפיה אין התמחות רשמית, אבל כל פיזיותרפיסט מתמקד בהכשרתו ובניסיונות במספר תחומי טיפול וכלים טיפוליים שמאפיינים אותו ואת מטופליו.

 

פגיעה יכולה להיות על רקעים שונים, אשר קשורים לקבוצות אוכלוסיה שונות ומערכות גוף שונות, ומשתמש במגוון כלים טיפוליים, למשל:

 

 

 

פיזיותרפיה היא מקצוע שעוסק בשיקום והחזרת התפקוד הגופני והכללי כאשר הוא נפגע. פגיעה יכולה להיות על רקעים שונים, אשר קשורים לקבוצות אוכלוסיה שונות ומערכות גוף שונות, ומשתמש במגוון כלים טיפוליים.

 

 

 

  

 

הקש על התחום שמעניין אותך 

 

קבוצות אוכלוסיה

עיסוק

מערכות גוף

כלים טיפוליים

   בעיות במערכת הנשימה

בעיות במערכת הנשימה יכולות להיגרם על ידי מחלות במערכת הנשימה, כגון CF ודלקת ריאות, פגיעה במערכת הלבבית אשר גורמת למחסור בחמצן, פגיעה בשרירי הנשימה מסיבות שונות ובנוסף אשפוז ממושך או חוסר משמעותי בפעילות גופנית יומיומית ו\או ספורטיבית.

במקרה של מחלות או אשפוזים, הפיזיותרפיסט מכיר היטב את הרקע הרפואי שמביא לבעיית נשימה וכך יכול לשפר מרכיבים בעייתיים שבתחומי הטיפול שלו ולהפנות לגורם רפואי אחר במידה ויש צורך. בדרך כלל, בבעיות נשימה הבעיה היא בהובלת הגזים דרך מערכת הנשימה וספיגת החמצן לדם\ספיגת CO2 מהדם.

טיפול בבעיות מסוג זה יתמקד בפינוי הפרשות שמצטברות בדרכי הנשימה, ושיפור שאר המרכיבים הגופניים אשר תורמים לשחלוף הגזים בגוף במקביל. דימוי שעוזר להבין זאת- "הסחורה לא נכנסת למחסן, ו\או המלגזות עובדות כראוי בהעמסת הסחורה על המשאית"

פגיעה במערכת הלבבית עשויה להשפיע על הובלת הגזים (חמצן\CO2) בגוף ולמעשה הביטוי לכך הוא תחושה של "מחסור באוויר". דימוי שעוזר להבין זאת: "המשאיות לא מובילות את הסחורה לעסקים" לאחר ניתוח צנתור, מעקפים, או החלפת מסתם ההמלצה היא לבצע שיקום במכון אשר יש בו פיקוח של קרדיולוג בזמן ביצוע הפעילות הגופנית (שמהווה את עיקר השיקום). לאחר תקופה מסוימת של שיקום (בד"כ 3 חודשים עד שנה) ניתן לבצע באישור הרופא המטפל אימון גופני גם במרכזי אימון ללא פיקוח רפואי צמוד.

 

הפגיעות המתוארות משפיעות על הכושר הגופני- כוח, סיבולת, גמישות, קואורדינציה ועוד. אבל ההשפעה היא דו סיטרית וכך גם כושר גופני משפיע על תפקוד המערכות המתוארות. לכן הטיפול בפגיעות אלו מתמקד בעיקר בשיפור מרכיבי הכושר הגופני, וכך שריר הלב משפר את הכוח והסיבולת שלו, היעילות של הגוף בפינוי ושינוע החמצן והCO2 גדלה ומרגישים שפחות מתעייפים מפעילויות פשוטות ויש סוף סוף אוויר!
למידע נוסף וטיפול בבעיות נשימה ניתן לפנות אלינו ל- Keep on Moving דרך תיבת המסרים שלמטה או בלחיצה על לחצן הטלפון ולקבל מענה מקצועי ויעיל.

 

 

 

בקליניקה אנו מתאימים מדרסים של חברת ואף מכשירים פיזיותרפיסטים מכל הארץ להתאמת מדרסים אלו, מטעם ספורט אנד ספיין, שמכשירה פיזיותרפיסטים במהלך ולאחר התואר. המדרסים יכולים לשמש לתקופת החלמה או לשימוש יומיומי קבוע בהתאם למקרה.

 

תפקידם של המדרסים:

1. סיוע בהחלמה של פגיעות ופציעות של הגפה התחתונה (הרגליים)- כאבים בבוהן, כאבים בקשת כף הרגל, כאבים ברצועה הפלאנטרית, כאבים בעקב, כאב בגיד אכילס, כאבים בשוק (שין ספלינטס), כאבים בברך, כאבים בירך, כאבים באגן.

2. הפחתת לחץ וכאב מאזורים כאובים וחלוקת העומס באופן מאוזן יותר.

3. שיפור מצבים כמו בעיות שיווי משקל, נקעים חוזרים, יציבה, פגיעות בעור, מדרסים לכף רגל סכרתית.

4. נוחות לנעלי יומיום, נעליים צרות, נעלי ספורט, כפכף- מדרס

 

 לקריאה נוספת על המדרסים שלנו לחץ\לחצי כאן

 

   מדרסים

חבישות בפיזיותרפיה מיועדות למגוון מצבים, אצלנו משתמשים בהן עבור:

- קיבוע מפרק

- להפחתת תנועה שמעוררת כאב או מסכנת את שלמות הרקמה (שריר\רצועה\גיד)

- למשל לאחר נקע או מתיחת שריר

- הפחתת כאב ממקור שריר\גיד\עצב.

- שיפור טווח תנועה.

- שיפור הפעילות השרירית.

 

הטיפול בחבישות למצבים אלו יעיל ביותר ולעתים השפעתו דרמטית ומיידית, כך שמשפרת מדדי כאב ומאיצה את השיקום.

 

 

   חבישות מיוחדות

בKeep on Moving כל אימון הוא אימון פונקציונלי!

אימון זה, אשר תפס תאוצה בשנים האחרונות, מקורו באימון שיקומי בתחום הפיזיותרפיה.האימון נועד להכין את הגוף לפונקציה (=פעילות) היומיומית שאותו מבצע האדם. העיקרון אשר מוביל את השיטה הוא עיקרון הספציפיות- יש להתאמן בצורה הקרובה ביותר לפעולה אותה רוצים לבצע. לכן אימון במכונות ייעודיות בחדר כושר, למשל, לא יוכלו להכין את הגוף לעבודה פיזיתהכוללת הרמת משאות כבדים.התאמת האימון למתאמן- היא המומחיות שדרושה למאמן בכדי ליצור אימון אידאלי אשר יאפשר למתאמן לבצע את שגרת יומו בצורה יעילה, נעימה, ונטולת פציעות.

על מנת להתאים את האימון יש ליצור פרופיל אישי למתאמן הכולל את המרכיבים הבאים:
1. מצבו הגופני- פציעות, כושר נוכחי, נתונים פיזיולוגיים, גיל, מין.
2. מצבו המנטאלי- ניסיון, אופי, מאפיינים רגשיים.
3. מטרות- הן מטרות אישיות וייחודיות למטופל.

כאשר מדובר בספורטאי שנפצע- המאמן ינתח את המרכיבים הדרושים לביצוע הספורט, את היכולת הנוכחית של הספורטאי, ויתרגל יחד עם הספורטאי עד לרמת "חזרה למשחק"- תחום שיקומי שמקבל תשומת לב רבה באקדמיה בשל פציעות חוזרות של ספורטאים לאחר שכבר השתקמו.
תהליך השיקום  והאימון זהה גם באדם שאינו ספורטאי: ראשית מקשרים את הפציעה לתפקוד שנפגע- המגבלה שממנה סובל כיום. לאחר שמבינים את הקשר בין הדברים, ניתן לאמן אדם לביצוע המטלה שמוגבלת- החל מהרמת חפץ כבד מהרצפה ועד ללבישת בגד.

אמנם מקור השיטה בשיקום, כלומר החזרת הגוף לתפקוד קודם, אך היא יעילה גם בשיפור יכולות קיימות ומניעת פציעות עתידיות. לכן אין צורך להיפצע על מנת לבצע אימון זה- הוא מתאים גם עבור אנשים בריאים ורגילים אשר מעוניינים להעצים את יכולותיהם היומיומיות, לצאת לטרק מיוחד בחו"ל, או כל פעילות אחרת אשר דורשת מאמץ מעבר לזה שהיו רגילים אליו.

 

 ​

 

 

   אימון גופני

ירידה בתפקוד וביכולת כתוצאה ממחלה כרונית
סוכרת- חולה סוכרת מוגדר כבעל רמת סוכר של מעל 200 מ"ג\ד"ל או מעל 6.5% ברמת הHbA1c.
ב2012, אחוז חולי הסוכרת מכלל האוכלוסיה מגיע לשיאו בגיל 65-85 ונע סביב ה30%. כיום ככל הנראה האחוזים גבוהים יותר אך אין לכך תיעוד.
השפעת הסוכרת מתבטאת בשלל תופעות בגוף בשל השפעתה על כלי הדם שנמצאים בגוף ומכאן נזקים לכליות, לרשתית ולמערכת העצבים, וכן בעורקי הלב ומכאן פגיעה בלב או בעורקי המוח ומכאן לשבץ מוחי.
שיקום לב ושיקום לאחר שבץ מתבצעים על ידי פיזיותרפיסטים במרכזים לשיקום לב, שיקום נוירולוגי וכן בבית המטופל.
בנוסף סובלים חולי סוכרת מזיהומים, בעיות בעיות במערכת העיכול, המין, השמיעה והעור.

לקריאה נוספת

   מחלות כרוניות

 מערכת שיווי המשקל מסתמכת על מסרים שמגיעים מ-3 מערכות שונות:

  • ראייה
  • פרופריוספציה (מיקום הגוף במרחב וביחס לעצמו)
  • האוזן התיכונה

העיבוד של המידע מתרחש במוח בחלקיקי שניה, ותגובת שיווי המשקל מגיעה מייד לאחר מכן. מדהים שמערכת מורכבת כל כך יכולה להגיב במהירות כל כך גבוהה ולמנוע נפילה או פגיעה משמעותית!
פגיעה באחת המערכות עלול להשפיע על תפקוד המערכת כולה, ועשוי לגרום למגוון רחב של תופעות:

  • איבוד שווי משקל
  • נקעים ופציעות חוזרות
  • נפילות מרובות
  • סחרחורות מסוגים שונים

הטיפול לבעיות שיווי משקל יהיה בהתאם לממצאים ואופי התלונה- טיפול בנקעים ופציעות ספורט יתמקד בהשגת שליטה שרירית בתנועות ותנוחות המתאימות לספורט הרלוונטי למטופל בעוד שסחרחורות מסוגים שונים יתמקדו בסינכרון ושיפור הקלט מחיישני מערכות האיזון.
לפיזיותרפיסטים יש את הכלים לאבחן ולטפל בבעיות שווי משקל ולהפנות לבדיקות מומחים במידת הצורך לחוות דעת נוספת. 

 

  שיווי משקל

דיקור מערבי (או דיקור "יבש") היא שיטת טיפול במחטים אשר מתבצעת על בסיס ידע אנטומי ופיזיולוגי ברפואה המערבית (בשונה מדיקור סיני). הדיקור מתבצע בד"כ על מנת לטפל בפגיעות בשרירים.

 

הדיקור המערבי הוא הזרוע הארוכה והמדויקת יותר של טיפולי העיסוי ומטפל בנק' טריגר (trigger point) אשר עשויות לייצר מגוון תופעות כגון כאב ממוקד או מפושט, חולשת שרירים והגבלה בטווח התנועה במפרקים. בשונה מהדיקור הסיני, הוא מטפל בשרירים "תפוסים" ולא בערוצים אנרגטיים.טכניקת הדיקור היבש מבוצעת ע"י רופאים ופיזיותרפיסטים אשר קיבלו הכשרה קפדנית ולהם ידע מקיף במבנה ותפקוד הגוף. מאחר והמחט מוחדרת לעומק הרקמה חשוב שהמדקר ידע היטב היכן לדקור ובעיקר היכן לא לדקור…

 

 

 

  דיקור מערבי

   בניית תכנית אימון

מהי פיזיותרפיה ובמה היא מטפלת?

כיום קיימות תוכניות אימונים שונות ברחבי הרשת האינטרנטית, כמעט לכל מטרה.
תוכניות אלו נקראות תוכניות גנריות, כלומר תוכניות כלליות.
לשם מה יש לעבוד עפ"י תוכנית אישית?
תכנית אישית צריכה להיות מבוססת על שני מרכיבים שקשורים למתאמן הספציפי, ולא לנחלת הכלל:

יכולת ומאפיינים אישיים- מרכיב זה צריך להמדד על ידי מומחה ותנועה ובריאות גופנית, בייחוד אם אתם מתחילים בפעילות, או מנסים לשקם את יכולת התנועה שלכם. שימוש בתוכנית גנרית עלול לגרום לכם לעשות דברים שגופכם לא בשל לעשות ולגרום לנזק.
מאידך, תוכנית אשר מתחשבת בנקודות החוזק והחולשה שלכם תוכל לספק לגופכם בסיס איתן לפעילות שאתם רוצים לבצע, ובהדרגתיות המתאימה לכם תוכלו להתקדם ולהשיג את המטרות שהצבתם לפניכם.

מטרה- איך בוחרים מטרה? תחום הספורט והפעילות הגופנית, כמו תחומים אחרים, מושפע רבות מאופנות וחברה. מה המטרה שלי? לרוץ מרתון כמו כולם, לשחק כדורגל בשכונה עם החבר'ה?
שאיפה זו, להשתייך לקבוצה זו או אחרת יכולה לדחוף אותנו לפעילות גופנית, אך גם לגרום לפציעה.

לא לכל אחד יש את המאפיינים והיכולת לרוץ מרתון, לא כולם יכולים לשחק משחקי כדור כמו השחקנים בטלוויזיה או אפילו בשכונה.  וגם אם כן- יש דרך לעשות זאת בצורה מחושבת, עם מטרות משנה (חיזוק השרירים ברגליים, שיפור היציבה) שיהוו תנאי להשגת המטרה הסופית. 

מטרה צריכה להיות ברת השגה - מטרה רחוקה מדיי יכולה לשבור את המתאמן, לגרום לו לקצר תהליכים שדורשים זמן וע"י כך להיפצע.

מצד שני, מטרה צריכה להיות מאתגרת -  בלי אתגר, קשה מאוד למצוא סיבה להתמיד, להשקיע, להזיע, להתאמץ. כל אלה הם פעולות שלא נוחות לנו באופן טבעי. גם צ'יטה שבעה לא תרוץ אם היא לא צריכה.

 

לפעמים המטרה הכי חשובה עבורנו תהיה יומיומית, כמו להיות מסוגל לשרוך נעליים או להרים את הנכדים (ראו אימון פונקציונאלי). גם לשם כך דרושה תוכנית אימונים מדויקת אשר תביא אתכם לתפקוד מלא באופן הדרגתי ובטוח.
ייעוץ להתאמת הפעילות הגופנית ובניית תוכנית אימונים אישית יביאו אותך להישגים שרצית, במינימום פציעות!

 לקבלת תכנית אימון אישית ומותאמת למטרותיך התקשר\י דרך לחצן הטלפון שבמעלה העמוד או השאר פרטים בתיבת המסרים ואנו נחזור אליך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

טיפול לכל דבר, אשר מאפשר גמישות ועשוי לחסוך זמן (למשל בשעות שלא ניתן לקבוע עם המטפל כי נמצאים בעבודה או עם הילדים, אין זמן לנסיעה לטיפול), מהווה פתרון טוב בשהייה במקום מרוחק (למשל מעידה בטרק בחו"ל), ועוד.למי מיועד:- לייעוץ ראשוני- עזרה ראשונה בטיפול בכאבים חריפים, עשה ואל תעשה, תאונות, נקעים, אבחון ותשאול ראשוני. על פי התשאול יכול הפיזיותרפיסט להמליץ על קביעת תור למומחה\מיון\מנוחה\אבחון וטיפול פיזיותרפיה פרונטלי. ייעוץ קצר עולה כשליש מטיפול מלא פרונטלי ואינו מצריך יציאה מהבית- יתרון גדול למצבים של קושי בניידות בשל הפגיעה.- לטיפול שאינו צורך מגע- למשל בניית תכנית תרגילי שיקום בהתאם לשאלון המקדים ובדיקה המתבססת על צפייה בביצוע תנועה באמצעות וידאו צ'אט. תופתעו לדעת כמה החלק הזה משמעותי בכל טיפול ולכן בחלק מהמצבים עשוי לחולל שינוי ושיפור מהותי במצבכם.- לטיפול המשך- לאחר שבוצע טיפול פרונטלי אשר כולל מגע, דיקור, חבישות, וכעת מבוסס בעיקר על תרגול גופני ובניית תכנית אימון וייעוץ- כל אלה ניתנים להתאמה ועדכון גם דרך המערכת המצוינת של טלפיזיו.

 

איך זה עובד?

 

קביעת תור אונליין לניר קריגר

 

 

טיפול אונליין

Enter your text here

Enter your text here

פיזיותרפיה וכושר | Keep on Moving

טיפול, שיקום ומניעת פציעות ספורט, עבודה ותאונות

052-8245827

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

שלחו לי הודעה
בוואטסאפ 

שלח

שדה חובה

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

קליניקה - מושב ירקונה

מרכז הוד השרון

דרך רמתיים בהוד השרון בין רחובות אפק לז'בוטינסקי מצד ימין. בכניסה לחצר הקליניקה שלט משק 27​

קליניקה - מושב סתריה סמוך לרחובות

דרך כביש 40, צפון מזרח לעיר רחובות.

להוראות הגעה ניתן ליצור קשר

 

P

P